Potrebujete rýchlu radu? Ozvite sa nám na +421 915 636 760
Chcete predať nehnuteľnosť? Dajte nám o nej vedieť!

Ako odhlásiť PZP pri predaji?

| Author: Katarína Petríková

Pri predaji auta nezabudnite na zrušenie PZP. 

Vypovedať PZP je možné až po odhlásení vozidla z evidencie a prihlásení na nového majiteľa. Za týmto účelom musí pôvodný majiteľ auta spolu s jeho novým majiteľom zájsť na dopravný inšpektorát. Chýbať im nemôže ani auto, ktoré treba prepísať. 

Následne môže pôvodný majiteľ žiadať o vypovedanie poistenia. Poisťovňa bude na tento úkon potrebovať kópiu technického preukazu pôvodného držiteľa vozidla spolu s potvrdením o zrušení z polície, alebo s kópiou technického preukazu nového majiteľa. Vzor výpovednej zmluvy k PZP nájdete na internetovej stránke poisťovne, v ktorej bolo poistenie uzatvorené. Žiadosť o zrušenie je možné podať priamo na pobočke alebo cez internet. Poistnú zmluvu môže vypovedať iba poistník, príp. jeho splnomocnenec. Poisťovňa je povinná vrátiť časť nespotrebovaného poistného plnenia, preto v žiadosti o ukončenie poistenia nezabudnite uviesť, či si želáte preplatok zaslať na účet alebo poštovou poukážkou. 

Ak nie je možné, aby sa pôvodný a nový majiteľ vozidla dostavili na dopravný inšpektorát v rovnakom čase, nový majiteľ môže potrebné kroky vykonať aj sám. Na tento úkon však bude potrebovať splnomocnenie od pôvodného majiteľa vozidla. V prípade, že nový majiteľ vozidlo neodhlási, pôvodný majiteľ bude aj naďalej povinný platiť PZP. Navyše, na jeho adresu tiež budú doručované aj predvolania za dopravné priestupky. 

Máte ďalšie otázky o vypovedaní PZP alebo o jeho uzatvorení? Dohodnite si stretnutie s našimi špecialistami, ktorí Vám radi poskytnú bližšie informácie o výhodách a nevýhodách jednotlivých poistení.


Povedzte o tom svojim známym

Komentáre k článku
Súvisiace články
Všetky práva vyhradené © 2020 advreal.sk