Potrebujete rýchlu radu? Ozvite sa nám na +421 902 670 377
Chcete predať nehnuteľnosť? Dajte nám o nej vedieť!

Od októbra nebude potrebné Sociálnu poisťovňu žiadať o súhlas so zápisom/výmazom v obchodnom registri

| Author: Katarína Petríková

Od 1. októbra 2020 nebude Sociálna poisťovňa povinná vydávať na žiadosť fyzickej alebo právnickej osoby  písomný súhlas so zápisom a výmazom do/z obchodného registra, pokiaľ voči takejto osobe nevedie pohľadávku.

Zakladateľa spoločnosti s ručením obmedzeným bude pred jej zápisom preverovať registrovaný súd prostredníctvom informačného systému Sociálnej poisťovne. Udeľovanie súhlasu Sociálnej poisťovne so zápisom alebo výmazom spoločnosti sa tak stáva nadbytočným.

Do konca septembra 2020 vydáva Sociálna poisťovňa na žiadosť fyzickej a právnickej osoby súhlas so zápisom/výmazom do/z obchodného registra vtedy, ak je fyzická alebo právnická osoba ku dňu udelenia súhlasu uvedená v zozname dlžníkov z toho dôvodu, že zoznam ešte neprešiel aktualizáciou, a preto ešte nebola osoba po úhrade dlhu zo zoznamu odstránená.

Od 1. októbra 2020 sa pri zániku spoločnosti nebude vyžadovať preverenie evidovaného nedoplatku na poistnom na sociálne poistenie. Evidovaným nedoplatkom bude aj položka nižšia ako 5 eur. Ak zamestnávateľ nepredloží mesačný výkaz poistného a príspevkov, bude považovaný za dlžníka hľadí na poistnom na sociálne poistenie.


Povedzte o tom svojim známym

Komentáre k článku
Súvisiace články
Všetky práva vyhradené © 2023 advreal.sk