Potrebujete rýchlu radu? Ozvite sa nám na +421 911 456 799 alebo +421 908 108 013
Chcete predať nehnuteľnosť? Dajte nám o nej vedieť!

Potrebujete pôžičku? Vyriešte to bezbolestne

| Author: Katarína Petríková

Ako hovorí jedno finančné porekladlo “najlepší úver je žiaden úver”, no rôzne okolnosti donútia ľudí siahnuť aj po pôžičke. V týchto prípadoch je potrebné myslieť na to, že pôžičky by mali byť Vašim pomocníkom pri nečakaných životných situáciách. V žiadnom prípade Vás nesmú ovládnuť a stať sa prostriedkom ku kúpe tovaru, na ktorý v skutočnosti peniaze nemáme. 

Ak teda uvažujete nad pôžičkou, môžete si vybrať medzi bankovými a nebankovými inštitúciami, ktorých je na trhu naozaj neúrekom. Pôžičky bankových a nebankových inštitúcií majú svoje pravidlá a špecifiká. 

Bankové pôžičky 

Bankové pôžičky a úvery majú oproti nebankovým pôžičkám jednu veľkú výhodu, ktorou je nižší úrok. Obvykle môžete získať finančnú hotovosť už s 10%  úročením, no záleží na tom, či chcete bezúčelovú alebo účelovú pôžičku. V prípade bezúčelových pôžičiek nebudete musieť dokladovať, na čo ste finančné prostriedky použili. 

Pri vybavovaní spotrebného úveru v banke budete vo väčšine prípadov potrebovať hneď niekoľko dokladov. Prvým je doklad o príjme, ktorým si banka preverí, či žiadanú výšku pôžičky dokážete splácať. Častou požiadavkou býva tiež prítomnosť spoludlžníka, ktorý v prípade Vašej neschopnosti splácať preberie toto bremeno na seba.

Ak siahnete po účelovom spotrebnom úvere, budete musieť banke dokázať, že ste finančné prostriedky použili skutočne na účel, za ktorým Vám boli požičané. Pri zabezpečených úveroch banka požaduje od klienta záložné právo na nehnuteľnosť, aby sa poistila v prípade nesplácania.

Po tom, ako banke poskytnete všetky doklady, ktoré si od Vás vyžiada, musíte počkať na to, či banka Vašu žiadosť schváli alebo nie. 

Veľkou výhodou je fakt, že banky a ich produkty sú pod kontrolou Národnej banky Slovenska, a tak máte istotu, že nenaletíte úverovým podvodníkom.

Nevýhoda bankovej pôžičky spočíva v kontrole. Prostredníctvom úverových registrov si banka preverí Vaše platobné záznamy a pokiaľ máte dlh či nedoplatky, s veľkou pravdepodobnosťou Vám žiadosť zamietnu. Rovnako je tomu aj v prípade, ak už jednu pôžičku čepáte a žiadate o ďalšiu. 

Nebankové pôžičky

Ak potrebujete “rýchle” peniaze rovno na ruku, nebanková pôžička je ideálnym riešením. Výhodu takéhoto úveru je fakt, že ho môžete získať pomerne jednoducho a rýchlo. Minimum spoločnosti, ktoré poskytujú nebankové pôžičky kontroluje klientov pomocou registrov. Pokiaľ prejdete internou kontrolou, ktorá spočíva v tom, že nemáte ďalšiu nesplatenú pôžičku u konkrétnej úverovej spoločnosti, väčšinou požadovaný úver dostanete. Nebankové pôžičky sú skutočne rýchle, po schválení žiadosti budete mať peniaze ihneď pripravené k vyzdvihnutiu a dokonca nebudete ani byrokratickou administratívou.

Tí, ktorým banková pôžička nebola schválená, môžu využiť aj online rýchlu pôžičku od nebankového subjektu, prostredníctvom ktorej môžu pokryť nečakané výdavky bez bankového zaťaženia a nemusia absolvovať všetky peripetie spojené s vybavovaním pôžičky v banke. Po jej bezproblémovom splatení ich tieto subjekty zaradia medzi členov vernostného programu, ktorý umožňuje požičať si v budúcnosti aj vyššie čiastky.

Pre schválenie žiadosti nepotrebujete dokladovať príjem ani účel pôžičky, je bez ručiteľa a bez poplatkov za vybavenie. Žiadosť podávate online, rýchla pôžička má tiež tú výhodu, že po schválení pôžičky máte požadovanú sumu peňazí na účte už do niekoľkých minút. Použiť ich môžete okamžite a na splatenie máte väčšinou 30 dní.

Nevýhoda nebankových pôžičiek spočíva vo vysokom úroku a častokrát aj vo vysokých poplatkoch. Pri týchto inštitúciách si musíte dávať veľký pozor na podvodníkov, preto si ešte pred zobraním pôžičky firmu vždy dobre overte. Na internete existuje viacero porovnávačov a odborných stránok, kde môžete získať informácie o tom, na čo a na aké firmy si dať pozor. 

Vždy dobre zvážte, či naozaj potrebuje pôžičku a ak áno, ujistite sa, že ju budete schopný splácať bez toho, aby ste si na to znova museli požičať. 


Povedzte o tom svojim známym

Komentáre k článku
Súvisiace články
Všetky práva vyhradené © 2020 advreal.sk