Potrebujete rýchlu radu? Ozvite sa nám na +421 902 670 377
Chcete predať nehnuteľnosť? Dajte nám o nej vedieť!

Pri online nákupoch nezabudnite na preverenie e-shopu

| Author: Katarína Petríková

Vybavujete vianočné nákupy z pohodlia domova? Obchodníka si pred objednaním tovaru overte. 

To, že Slováci obľubujú online nakupovanie dokazuje aj vlaňajšia bilancia e-shopov. Za rok 2019 zaznamenali rekordný obrat vo výške 1,36 miliardy eur, čo je o 20 % viac ako rok predtým. Na vysoký dopyt reagujú aj predajcovia a počet internetových obchodov neustále rastie. Ani pri pohodlných a rýchlych nákupoch na internete by ste však nemali zabúdať na opatrnosť. Na čo všetko sa zamerať pri preverovaní dôveryhodnosti e-shopu? 

1. Porovnávajte ceny 

Ak sa vám tovar zdá príliš drahý alebo naopak príliš lacný, porovnajte si jeho cenu s ostatnými internetovými obchodmi, ktoré ho ponúkajú. Využívajte porovnávače cien, vďaka ktorým zistíte reálnu cenu tovaru. Rovnako vám pomôžu vyhľadať danú vec vo zvýhodnenej cene alebo e-shop s bezplatnou dopravou.  

2. Čítajte recenzie 

Referencie zákazníkov sú odrazovým mostíkom, na základe ktorého sa ľahšie rozhodnete, či nákup zrealizujete alebo radšej nie. Negatívne hodnotenia vás varujú pred problémom a tie pozitívne zas ubezpečia, že nákup prebehne k vašej spokojnosti. Podľa prieskumu Heureky, najväčšieho porovnávača cien v Európe, napísali slovenskí zákazníci v predchádzajúcom roku vyše 1 100 000  recenzií. Názory a skúsenosti spotrebiteľov sú teda spoľahlivým ukazovateľom dôveryhodnosti e-shopu. Spoľahnúť sa môžete aj na ocenenia, ktoré Heureka každoročne udeľuje najkvalitnejším, najzaujímavejším a najpopulárnejším e-shopom v rámci súťaže ShopRoka. 

3. Prezrite si web a komunikujte s predajcom

Základom dobrého internetového obchodu je prehľadný web s odfoteným tovarom, uvedenou cenou a kontaktom na predajcu. Ak stále váhate, oslovte zákaznícku linku. Spôsob komunikácie a ochota odpovedať na otázky vám môžu pomôcť zistiť, či naozaj ide o férový obchod. Pred kúpou tovaru sa nezabudnite informovať o obchodných podmienkach predajcu, spôsoboch doručenia či vybavenia reklamácie.

Ak predsa len ostanene z nákupu v e-shope sklamaní, prečítajte si informácie o reklamácii a vrátení tovaru


Povedzte o tom svojim známym

Komentáre k článku
Súvisiace články
Všetky práva vyhradené © 2023 advreal.sk